Hrithik Roshan

Całe Forum jest widoczne tylko po zalogowaniu

Ogłoszenie

U Hrithika jest godzina:

Mumbai


#1 2009-09-17 16:29:21

 irkaaa:)

VIP

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 276
Wiek: 20

Dilwale Dulhania Le Jayenge

http://www.peliculaza.com/wp-content/uploads/2009/01/dilwale.jpgFabuła:

"Żona dla zuchwałych", dziś już bollywoodzki klasyk, to jeden z najbardziej znanych i najdłużej granych indyjskich filmów w historii, nagrodzony wieloma nagrodami, w tym za najlepszy film 1995 roku. To właśnie w "Żonie dla zuchwałych" dzisiejsze megagwiazdy Bollywood -Shah Rukh Khan (w roli Raja) i Kajol (w roli Simran) -stworzyły swój najsłynniejszy duet.

Raj i Simran to młodzi Pendżabczycy mieszkający z rodzinami w Londynie. Ta dwójka poznaje się i prawie natychmiast zakochują w czasie podróży z przyjaciółmi po Europie. Ojciec Simran jest jednak silnie związany ze swą ojczyzną, dlatego postanawia, że córka wyjdzie za syna jego przyjaciela i osiądzie w Pendżabie. Gdy dowiaduje się, że Simran kocha kogoś innego, natychmiast wywozi do Indii całą rodzinę. Raj rusza w ślad za nimi. Będzie musiał się pokonać szereg przeszkód, by przekonać do siebie rodziców ukochanej, przechytrzyć upatrzonego przez nich kandydata na męża i samemu nie dać się wyswatać z inną.

Obsada:

    * Shahrukh Khan – Raj Malhotra
    * Kajol – Simran Singh
    * Amrish Puri – Chaudhry Baldev Singh
    * Farida Jalal– Lajwanti
    * Anupam Kher– Dharamvir Malhotra
    * Satish Shah – Ajit Singh
    * Achala Sachdev – babcia Simran
    * Himani Shivpuri – ciotka Simran
    * Pooja Ruparel – Rajeshwari/Chutki
    * Lalit Tiwari – wujek Simran
    * Hemlata Deepak – przyjaciółka Simran
    * Anaita – Sheena, przyjaciółka Simran
    * Arjun Sablok – Roby, przyjaciel Raja
    * Karan Johar– Rocky, przyjaciel Raja
    * Parmeet Sethi – Kuljeet
    * Mandira Bedi – Preety


Piosenki

Mere Khwabon Mein
Rukja O Dil Deewane
Ho Gaya Hai Tujko To Pyaar Sajna
Mehndi Laga Ke Rakna
Tujhe Dekha To
Ghar Aaja Pardesi
Zara Sa Jhoom Loon Main

ciekawostki z filmu

# Film został wydany w 25 rocznicę wytwórni Yash Raj Films.

# Reżyser Karan Johar zadebiutował w tym filmie aktorsko - jest to jedyny film, w którym wystąpił jako aktor.

# W maju 2005 roku film był wyświetlany już od ponad 500 tygodni w kinie Maratha Mandir w Mumbai, w Indiach, co czyni z niego najdłużej wyświetlany film w indyjskiej kinematografii. To ponad dwa razy dłużej od poprzedniego rekordzisty, filmu Sholay (1975), który szedł w latach 1975-1980 w kinie, w którym wyświetlono go po raz pierwszy.

# Dilwale Dulhania Le Jayenge - tytuł filmu to fragment piosenki hinduskiej, którą często możemy spotkać w innych filmach Bollywoodu, np Chalte Chalte i Mujhse Dosti Karoge!, jak i w samej Żonie dla Zuchwałych. Oznacza ona: "Odważny/Zuchwały zabierze narzeczoną z jej domu..."

# Rocky'ego, przyjaciela Raja (Shah Rukh Khan) zagrał Karan Johar (przyjaciel SRK i reżyser takich megaprodukcji jak "Czasem słońce czasem deszcz", "Nigdy nie mów żegnaj", "Kuch Kuch Hota Hai").

# Bohater grany przez Shah Rukh Khana nosi imię "Raj" po Raju Kapoorze.

# Żona dla zuchwałych jest trzecim z pięciu fimów w którym możemy obserwować parę aktorską Shah Rukh Khan - Kajol: Baazigar (1993), Karan Arjun (1995), Żona dla zuchwałych (1995), Coś się dzieje (1998), Czasem słońce, czasem deszcz (2001)

# Pierwszą nagrywaną piosenką było " Mere Khwaboon Mein Jo Aaye". Reżyser filmu Aditya Chopra odrzucił dwadzieścia cztery jej wczesniejsze wersje, nim zgodził się na tą ostatnią.

# W maju 2005 roku film był wyświetlany już od ponad 500 tygodni w kinie Maratha Mandir w Mumbai, w Indiach, co czyni z niego najdłużej wyświetlany film w indyjskiej kinematografii. To ponad dwa razy dłużej od poprzedniego rekordzisty, filmu "Sholay" (1975), który szedł w latach 1975-1980 w kinie, w którym wyświetlono go po raz pierwszy.

# Przy pierwszym spotkaniu Raja i Simran w przedziale kolejowym po zebraniu przez Simran rzeczy do walizki na podłodze nic nie leży - za chwilę jednak Raj wyciąga spod siebie stanik Simran.

# Na przyjęciu w Paryżu podczas śpiewania piosenki Diva operowa podchodzi do Raja - ma wtedy w spódnicy obręcz usztywniającą, gdy razem tańczą, spódnica jest bez obręczy.

# W październiku 2006 roku Szwajcarski Konsulat Generalny w Bombaju wydał uroczysty obiad na cześć odtwórców głównych ról i producenta, by w ten sposób pogratulować im rekordowo długiego wyświetlania filmu w kinach.

# Zdjęcia kręcono w Anglii (w Londynie i Southall w Middlesex), Indiach (w Haryanie) i w Szwajcarii.

bollywood.pun.pl


moje wrażenia

niesamowity film! pokochałam go od pierwszego momentu Wspaniały duet Kajol i King Khana
W niektórych momentach strasznie się śmiałam, dialogi między Rajem a Simran są genialne! No i końcowa już scena jest wspaniała. Piosenki także niczego sobie!

Offline

 

#2 2009-09-17 17:26:22

maya

Pasjonat Hrithika

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2009-08-05
Posty: 328
O Hrithiku: Przystojny, świetny aktor :)

Re: Dilwale Dulhania Le Jayenge

Film jest świetny
Uwielbiam go   Duet Kajol i Shah Rukh'a pasuje tu jak nic P
Też się w czasie niektórych scen śmiałam jak nie wiem co
Też rozśmieszałam sistrę przy zakończeniu jak już płakała tym, że Kajol potknie sięi wpadnie pod pociąg


http://img408.imageshack.us/img408/538/ashhrithikpw7.jpg
"Podróżujemy drogą miłości, która prowadzi nas ku sobie"

Offline

 

#3 2009-10-02 12:50:53

 Jutrzenka

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-12
Posty: 1752

Re: Dilwale Dulhania Le Jayenge

To jeden z moich ulubionych filmów! Shahrukh i Kajol są tu świetni! Fabuła jest super - najbardziej podoba mi się ta część, gdzie są na wycieczce w Europie W tym filmie jest i dużo dobrego humoru ale są też poważne sceny Muzyka też mi się bardzo podoba - to jeden z tych filmów, które moim zdaniem mają najlepszy soundtrack

Jutrzenka


http://images.tinypic.pl/i/00659/bvwvsv1y9qbj.png

Offline

 

#4 2009-11-30 17:45:15

 skubie

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-05
Posty: 293

Re: Dilwale Dulhania Le Jayenge

DDLJ nalezy do moich ulubionych
swietne polaczenie komedii i romansu
duet Kajol&SRK oczywiscie nigdy nie zawodzi

mi najbardziej podoba sie scena na dworcu,gdy Raj mowi,ze nie bedzie na jej slubie
bardzo wymowna

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.uiq3.pun.pl www.immn.pun.pl www.rww.pun.pl www.is3.pun.pl www.outsiders.pun.pl