Hrithik Roshan

Całe Forum jest widoczne tylko po zalogowaniu

Ogłoszenie

U Hrithika jest godzina:

Mumbai


#1 2009-04-24 15:29:00

 Sonic Hed

Recenzent

12430219
Skąd: Silent Mobius
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 258
Info: Fan StH, SH & HR
Wiek: 23
O Hrithiku: Nieprzeciętnie uzdolniony

Akira Yamaoka

AKIRA YAMAOKA



http://www.game-ost.ru/composers/Akira_Yamaoka.jpg



     Akira Yamaoka, jap. 山岡 晃 Yamaoka Akira (ur. 6 lutego 1968 w Niigacie, Japonia), japoński muzyk i kompozytor, w większości do tytułów wydawanych przez Konami. Yamaoka uczęszczał do Tokyo Art College, gdzie studiował architekturę wnętrz i wzornictwo. Dołączył do Konami 21 września 1993, po byciu niezależnym kompozytorem muzycznym.
     
     Najbardziej znany jest z pracy nad całą serią Silent Hill, do której skomponował całą muzykę i efekty dźwiękowe (wyjąwszy Silent Hill: Play Novel na platformę Game Boy Advance i utwór "Esperandote" z pierwszej części Silent Hill, który skomponowała Rika Muranaka). Od Silent Hill 3 odgrywa ważniejszą rolę jako producent, ale dalej kontynuuje pracę jako kompozytor muzyki.
     
     Utwory Yamaoki zazwyczaj zawierają silne melancholiczne zabarwienia i w zasadzie można je zaklasyfikować jako należące do nurtu dark ambient, industrial i trip hop. Od Silent Hill 3 zaczął współpracę z Mary Elizabeth McGlynn i Joe Romersą, którzy wykonują partie wokalne w piosenkach.
     
     Wiele z jego utworów do poprzednich tytułów zostało zebranych w filmie Silent Hill z 2006 roku, w reżyserii Christophe Gansa.
     
     Utwór Theme of Laura z Silent Hill 2 został odegrany na żywo w 2005 na trzecim Symphonic Game Music Concert w Lipsku (Niemcy)[3]. Yamaoka osobiście wykonał też muzykę z Silent Hill 2 na premierowym koncercie PLAY! A Video Game Symphony 27 maja 2006 w Chicago, a następnie gościnnie na dwóch koncertach w Sztokholmie w 2007 roku. Muzyk grał razem z orkiestrą na elektrycznej, siedmiostrunowej gitarze. Skomponował też piosenki do innej wydanej przez Konami serii, Bemani. Jego pierwszy własny album, iFUTURELIST, został wydany w styczniu 2006.
     
     Przed pracą przy komponowaniu, Yamaoka szukał początkowo zajęcia jako projektant, ale zamiast tego został muzykiem – po ukończeniu wzornictwa w Tokyo Art Colleg]. W 1993 dołączył do Konami, aby pracować nad grą Sparkster: Rocket Knight Adventures. Kiedy Konami zaczęło szukać muzyka do skomponowania ścieżki dźwiękowej do Silent Hilla, Yamaoka zaofiarował się, że ją zrobi.
     
     Wśród muzyków mających wpływ na jego twórczość Yamaoka przytacza Angelo Badalamenti (znanego z muzyki do filmów Davida Lyncha), zespoły Metallica i Depeche Mode.
     
     Kiedy został zapytany, czy studia w Tokyo Art College pomogły mu w muzycznej karierze, odpowiedział: "W tamtym czasie Mick Karn z Japan, Steve Strange z Visage i wielu innych muzyków mieszało ze sobą pojęcia Sztuki i Muzyki, aby stworzyć własny, nowy muzyczny styl. To miało na mnie olbrzymi wpływ. Dlatego za każdym razem gdy piszę utwory, staram się połączyć Sztukę i Muzykę."

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Akira_Yamaoka

A ponieważ Silent Hill jest bardzo bliski mojemu sercu, to zamieszczę z każdej części po trzy filmiki, w których usłyszeć będzie można geniusz pana Akiry Yamaoki.

SILENT HILL



SILENT HILL




TEARS OF...




SHE





SILENT HILL 2



THEME OF LAURA




PROMISE




TRUE





SILENT HILL 3



YOU'RE NOT HERE




A STRAY CHILD




LETTER - FROM THE LOST DAYS





SILENT HILL 4: THE ROOM



THE ROOM OF ANGEL




CRADEL OF FOREST




YOUR RAIN





SILENT HILL: ORIGINS



SHOT DOWN IN FLAMES




ORT




HOLE IN THE SKY





SILENT HILL: HOMECOMING



ONE MORE SOUL TO THE CALL




COLD BLOOD




ELLE THEME





Najchętniej to wszystkie bym wkleił Jednak ze względu na długości każdego soundtracku jest to mało możliwe. Zresztą starałem się wybrać takie nutki, żeby nie odstraszyć publiki. W końcu SH to nie tylko, męczarnie, krzyki i skowyt różnych takich . Mam nadzieję, że osoby które za SH nie przepadają docenią chociaż kunszt pana Akiry, który jak słychać ma główkę nie od parady. Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Sonic Hed (2009-04-24 17:04:01)


http://i711.photobucket.com/albums/ww114/JocaSonic/Sonic_and_Sega_All_Star_Gif_by_Xuli.gif

Offline

 

#2 2009-04-24 17:15:03

nensha

Pasjonat Hrithika

Skąd: Augustów
Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 479

Re: Akira Yamaoka

Aż się uśmiechnęłam, gdy zobaczyłam tytuł nowego wątku
Ja jestem wielką fanką pana Yamaoki. W sumie nie wiem jak działał w innych grach, ale to co zrobił w Silent Hill to Majstersztyk przez duże M. O ile w SH1 dostaliśmy ambient, który faktycznie nie każdemu pasuje (trzaski, piski, łomoty, chociaż jest kilka kawałków instrumentalnych, które Sonic wrzucił wyżej - mój prywatny faworyt to Tears of...), to już od momentu SH2 zaczyna się mistrzostwo. W ogóle SH2 to mój ulubiony soundtrack ze wszystkich Silent Hillów, jest tak niesamowicie klimatyczny, że aż ciary idą No bo takie rockowe wręcz Theme of Laura rzuca na kolana melodią, energią i nutką tajemniczości, Alone in the Town jest spokojne, The Day of Night to niepewność i tajemnica, Magdalene wręcz tragiczne i dołujące (a efekt jeszcze lepszy z odpowiednią scenką z gry), Betrayal aż ocieka patetycznością, a Promise jest po prostu bardzo dobre. Ech, ja o SH2 ost mogę długo i jeszcze dłużej, po prostu uwielbiam ten soundtrack.
Od SH3 zaczynają się kawałki wokalne i chociaż początkowo mnie przeraziły, to teraz je bardzo lubię Szczególnie te śpiewane przez Joego Romersę, no facet ma niesamowity głos. Ale i Mary Elizabeth McGlynn pięknie śpiewa - a mówię prawdę, bo normalnie nie przepadam za żeńskimi wokalami ;P W jej wykonaniu szczególnie lubię Waiting for You z SH4 i z nowyszych to Shot Down in Flames z SH:O.
No co powiedzieć, jak dla mnie Akira Yamaoka to półka z napisem "mistrzostwo" wśród kompozytorów i niech nawet nikt nie próbuje kwestionować jego geniuszu To właśnie jego muzyka zachęciła mnie, żeby zapoznać się lepiej z grami Silent Hill...

Sonic, a słuchałeś może jego albumu z autorską muzyką, iFuturelist? Taka elektronika, ale coś w niej jest, że się całkiem nieźle słucha
Przy okazji, wiesz że ten artykuł na wikipedii to ja z angielskiego tłumaczyłam? Uznałam że to wstyd i hańba, żeby na polskiej wikipedii nie było artykułu o tak świetnym muzyku, więc wzięłam sprawy w swoje ręce


Some people are alive only because it's illegal to kill them.
Me? I'm purrfect.


http://img217.imageshack.us/img217/6967/userbar728115.gif

Offline

 

#3 2009-04-24 17:26:11

 Sonic Hed

Recenzent

12430219
Skąd: Silent Mobius
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 258
Info: Fan StH, SH & HR
Wiek: 23
O Hrithiku: Nieprzeciętnie uzdolniony

Re: Akira Yamaoka

nensha napisał:

Sonic, a słuchałeś może jego albumu z autorską muzyką, iFuturelist? Taka elektronika, ale coś w niej jest, że się całkiem nieźle słucha
Przy okazji, wiesz że ten artykuł na wikipedii to ja z angielskiego tłumaczyłam? Uznałam że to wstyd i hańba, żeby na polskiej wikipedii nie było artykułu o tak świetnym muzyku, więc wzięłam sprawy w swoje ręce

Niestety nie miałem jeszcze okazji, ale biorąc pod uwagę fakt, że są to kolejne nuty napisane przez tego japońskiego geniusza, to sprawą oczywistą jest, że niedługo dorwę się i do tego albumu .

Akurat o tym wiedziałem, bo kiedyś coś wspominałaś . Cudownie, że to przetłumaczyłaś, w końcu cały nasz naród powinien wiedzieć kim jest wielki, wspaniały, fantastyczny AKIRA YAMAOKA! To mój ideał kompozytora, wszystkie jego kompozycje wprost mnie porywają. A grając w SH poprostu mnie hipnotyzowały.


http://i711.photobucket.com/albums/ww114/JocaSonic/Sonic_and_Sega_All_Star_Gif_by_Xuli.gif

Offline

 

#4 2009-04-24 17:58:47

nensha

Pasjonat Hrithika

Skąd: Augustów
Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 479

Re: Akira Yamaoka

No ja się długo przybrać nie mogłam, bo z reguły nie lubię elektroniki, ale muszę przyznać że iFuturelist słucham dość często, a przynajmniej niektórych kawałków A padłam jak zobaczyłam teledysk do tytułowego kawałka http://www.youtube.com/watch?v=48ZQucEfCu0 Dorwij się szybko do całości, bo wg mnie warto poznać też inne wyczyny Akiry obok tych klimatycznych kawałków do SH

Oj tak, powinien wiedzieć Chociaż jest coraz więcej fanów, zauważyłam że trochę poprawek do mojego artykułu ktoś ciągle wnosi, co świadczy o tym, że są ludzie słuchający mistrza


Some people are alive only because it's illegal to kill them.
Me? I'm purrfect.


http://img217.imageshack.us/img217/6967/userbar728115.gif

Offline

 

#5 2009-04-24 18:17:54

 Sonic Hed

Recenzent

12430219
Skąd: Silent Mobius
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 258
Info: Fan StH, SH & HR
Wiek: 23
O Hrithiku: Nieprzeciętnie uzdolniony

Re: Akira Yamaoka

Kurde no, ten "kawałek" jest bardzo łakomy. Cóż za wszechstronność, on jest wszystko w stanie skomponować. A i teledysk niczego sobie. Muszę sobię sprawić ten albumik, sądze że przyjemnie będe wspominał chwile z nim spędzone.


http://i711.photobucket.com/albums/ww114/JocaSonic/Sonic_and_Sega_All_Star_Gif_by_Xuli.gif

Offline

 

#6 2009-04-24 18:31:55

nensha

Pasjonat Hrithika

Skąd: Augustów
Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 479

Re: Akira Yamaoka

O, na pewno Ja od siebie polecam zwrócić uwagę na Injection of Love, Empty of the Sky, Mad Season, Adjust Rain, Rislim i Heavenly Sun Dużo osób się zachwyca kawałkiem Maria, ale mnie jakoś nie zainteresował szczególnie...

Jak już przesłuchasz, to daj znać jak Twoje wrażenia :>


Some people are alive only because it's illegal to kill them.
Me? I'm purrfect.


http://img217.imageshack.us/img217/6967/userbar728115.gif

Offline

 

#7 2010-10-03 20:52:53

Shadow

Debiutant

Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 13

Re: Akira Yamaoka

Mistrz nad mistrzami! O ile samo Silent Hill zaczyna sięgać dna, o tyle ścieżka dźwiękowa zawsze była bezbłędna. Sonic, skoro już trzasnołeś parę utworów z poprzednich części to trzeba było zrobić edycję, i wkleić jeszcze Shattered Memories . Ale w sumie co się dziwić, jak się ma już taką sklerozę . Niżej zamieszczam trzy nutki z - jak na razie - najnowszego Silent Hill'a. Wszystkie w wykonaniu Mary Elizabeth McGlynn.

ACCEPTANCE




WHEN YOU'RE GONE




HELL FROZEN RAIN



http://www.studentsoftheworld.info/sites/games/img/9738_Shadow%20the%20hedgehog%20With%20motorcycle.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gra-wwe.pun.pl www.claas.pun.pl www.alqaida.pun.pl www.fs.pun.pl www.skate-in-zyrardow.pun.pl