Hrithik Roshan

Całe Forum jest widoczne tylko po zalogowaniu

Ogłoszenie

U Hrithika jest godzina:

Mumbai


  • Index
  •  » Kites
  •  » Wywiad z Rakeshem Roshanem o Kites

#1 2009-06-01 13:08:44

nensha

Pasjonat Hrithika

Skąd: Augustów
Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 479

Wywiad z Rakeshem Roshanem o Kites

Rakesh Roshan o Kites

http://i43.tinypic.com/29lfinc.jpg


Po pierwsze, z jakim przyjęciem spotkało się Kites w Cannes?
Film otrzymał bardzo pozytywne recenzje, naszym celem była sama obecność tam no i prezentacja traileru filmu w Cannes. Mediom bardzo spodobał się film, byliśmy nawet zaskoczeni, widząc 60-70 dziennikarzy z całego świata na konferencji prasowej. Gdy konferencja się zakończyła, odbyło się kilka wywiadów one-in-one[1], a wszyscy byli pod wielkim wrażeniem dziewięciominutowego traileru.

Czy mógłbyś powiedzieć nam coś o filmie?
Fabuła dotyczy historii Hindusa, urodzonego i wychowanego w Las Vegas oraz Meksykanki. Żadne z nich nie zna języka drugiego, a film jest o tym, jak miłość triumfuje pomimo bariery językowej między tymi dwoma.

Czego widzowie powinni oczekiwać po tym filmie?
Historia miłosna jest uniwersalną opowieścią, a sama miłość to jeden z najczęściej podejmowanych tematów we wszystkich częściach świata. Włożyliśmy wiele serca w ten film, a także wnieśliśmy nowość w temacie kompozycji i wizualnej strony filmu. Jest zupełnie różny od wszystkich do tej pory nakręconych filmów.

Co sądzisz o plotkach na temat spotkań Barbary i Hrithika?
Nic nie sądzę, bo wszystkie one są bezpodstawne. Jestem w przemyśle filmowym od czterdziestu lat i słyszałem w życiu wiele beznadziejnych rzeczy. Szkoda mojego czasu na takie coś.

Czy rola Barbary spełniła twoje oczekiwania?
Zagrała w tym filmie fantastycznie, jest wspaniałą aktorką i bardzo wiarygodną. Jestem bardzo zadowolony z jej występu. Ale musicie poczekać i sami to zobaczyć jak tylko film wejdzie na ekrany.

Kangana Ranaut jest pomijana w wielu fotosach z filmu, czy została zepchnięta w celu promowania Barbary?
Nie została zepchnięta, wytłumaczono jej szczegółowo, na czym polega jej rola, także wynagrodzenie[2], które otrzymałaby, a ona to chętnie zaakceptowała. Nikt jej nie oszukał. Poza tym, to historia miłosna między postaciami Hrithika i Barbary, oczywistą rzeczą jest więc fakt, że to na nich musiałem skupić całą uwagę. Gdybym robił film o superbohaterze jak "Krrish", koncentrowałbym się na Hrithiku, mimo że to Priyanka była główną kobiecą postacią. Natomiast Koi Mil Gaya było o kosmicie, dlatego najwięcej uwagi poświęciłem Jaadu i jego relacjom z Hrithikiem. Ktoś musi zostać w cieniu, jeśli film tego wymaga.

Czy pracujesz nad Krrishem 2 i czy Deepika Padukone weźmie udział w tej produkcji?
Nie do końca, całą moją uwagę poświęciłem Kites i wszystko zależy od tego, z jakim przyjęciem spotka się ten film. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będę w stanie wejść w światowy rynek filmowy, będę także miał wpływ na to, jak kręcone są w dzisiejszych czasach filmy. Deepiki nie ma w filmie, bo to nie Krrish 2 jest moim priorytetem.

Ostatnio można było usłyszeć, że ty i Anurag Basu mieliście drobne sprzeczki podczas kręcenia Kites. Czy to prawda?
To bezpodstawne plotki. Kites to film wysokobudżetowy i był nakręcony całkowicie w Stanach. Nie dałbym sobie rady sam jako producent i reżyser, dlatego zatrudniłem Anuraga do reżyserii, a on miał taką samą wizję jak moja. Dlaczego więc mielibyśmy się kłócić?

Złożony proces produkcji zbliża się do końca, kiedy zatem Kites wejdzie na ekrany kin?
Nie ustaliliśmy jeszcze daty i nie ustalimy jej dopóki wszystko nie ułoży się na światowym rynku. Najbardziej prawdopodobną opcją jest wrzesień lub październik.

Jak film będzie reklamowany?
Szczerze, to jeszcze o tym nie myślałem. W tej chwili film jest na warsztacie edytora, a potem zacznie się podkładanie muzycznego tła i kompozycja. Film będzie w dwóch wersjach językowych, hindi i angielskiej, dlatego wciąż jest tak dużo pracy. Potem zaplanuję reklamę.

Jak długi jest film?
Trwa około dwie i pół godziny.

Znowu nie obeszło się bez przypisów...
[1] Czyli "jeden na jednego", nie grupowo jak na konferencji, ale przypis dałam bo w tekście to by tak jakoś niezgrabnie brzmiało.
[2] Miałam z tym ogromny problem, bo użyto tu słowa "coverage", które znaczy "pokrycie w pieniądzu", "ubezpieczenie" lub "relacja, doniesienia". W końcu zdecydowałam się na to pierwsze, pisząc o wynagrodzeniu za rolę, ale mówiąc szczerze, nie jestem pewna czy o to chodziło. Jakieś sugestie?

źródło: http://www.starboxoffice.com
tłumaczenie: nensha


Some people are alive only because it's illegal to kill them.
Me? I'm purrfect.


http://img217.imageshack.us/img217/6967/userbar728115.gif

Offline

 

#2 2009-06-01 23:59:23

 Jutrzenka

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-12
Posty: 1752

Re: Wywiad z Rakeshem Roshanem o Kites

nensha napisał:

Złożony proces produkcji zbliża się do końca, kiedy zatem Kites wejdzie na ekrany kin?
Nie ustaliliśmy jeszcze daty i nie ustalimy jej dopóki wszystko nie ułoży się na światowym rynku. Najbardziej prawdopodobną opcją jest wrzesień lub październik.

Skoro film może pojawić się we wrześniu lub październiku, to czy to nie oznacza, że wówczas też będzie premiera ? Dlaczego więc data premiery to 16.10.2009 r. skoro mówią o tym, że film może być w kinie już we wrześniu ? W sumie to dobrze - wolałabym, żeby film pojawił się jak najszybciej. Szkoda, że data premiery została przełożona z czerwca Gdyby nie to, już w tym miesiącu czekalibyśmy na "Kites"

Ps. Nensha - powinnaś częściej tłumaczyć newsy, bo wtedy mogłabym czytać Twoje przypisy Zawsze coś ciekawego w nich zamieszczasz Super

Jutrzenka


http://images.tinypic.pl/i/00659/bvwvsv1y9qbj.png

Offline

 

#3 2009-06-02 11:29:29

nensha

Pasjonat Hrithika

Skąd: Augustów
Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 479

Re: Wywiad z Rakeshem Roshanem o Kites

A skąd te dane że premiera jest tego konkretnego dnia? Przyznam, że mnie to właśnie najbardziej dziwiło podczas tłumaczenia wywiadu, Rakesh Roshan mówi że nie ustalili daty premiery gdy tymczasem data już podana

Heh, to się cieszę że to się podoba a nie irytuje Tego newsa miała tłumaczyć Martyna, nawet już miała gotowe tłumaczenie ale jak chciała to wrzucić na forum to się jej coś popsuło z programem i nie mogła otworzyć tego pliku... Więc poprosiła mnie żebym ja to przetłumaczyła.


Some people are alive only because it's illegal to kill them.
Me? I'm purrfect.


http://img217.imageshack.us/img217/6967/userbar728115.gif

Offline

 

#4 2009-06-02 15:57:10

Hitrik

News Translator

Zarejestrowany: 2008-12-12
Posty: 119
WWW

Re: Wywiad z Rakeshem Roshanem o Kites

to chyba jest ten wywiad a jak nie ten to tez warto posłuchać;)


http://i27.tinypic.com/s4vxnb.jpg

Offline

 

#5 2009-06-02 20:54:39

 Jutrzenka

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-12
Posty: 1752

Re: Wywiad z Rakeshem Roshanem o Kites

Hitrik!
Ten wywiad, który wstawiłeś to taki mix różnych wypowiedzi Rakesha Roshana na temat "Kites", które pojawiały się już w innych tekstach. Faktycznie pojawia się tu fragment z tego co tłumaczyła Nensha, a do tego jest też fragment z wywiadu, który ja tłumaczyłam (tutaj). Swoją drogą, to nie mogę się nadziwić, jak Hrithik jest bardzo podobny to swojego taty. A do tego Rakesh sprawia wrażenie miłej osoby, choć jednocześnie dość zasadniczej

Hitrik napisał:

a jak nie ten to tez warto posłuchać

Zgadza się Wszystko co dotyczy Hrithika jest warte uwagi

Nensha - data premiery jest podana na www.hrithikrules.com. A przypisy nie przeszkadzają To ciekawy dodatek No i oczywiście wiem, że Martyna miała wstawić ten wywiad - tak czy inaczej, najważniejsze, że już się pojawił na Forum

Jutrzenka


http://images.tinypic.pl/i/00659/bvwvsv1y9qbj.png

Offline

 

#6 2009-06-02 21:04:49

tinahri

Hrithikoznawca

Skąd: Augustów (okolice)
Zarejestrowany: 2009-01-24
Posty: 1595

Re: Wywiad z Rakeshem Roshanem o Kites

Weźcie...na samo wspomnienie tego strasznego wydarzenia mnie trzęsie... juz miałam dobierać zdjęcie, ale wczesniej kazali mi usunąc program z kompa... a ja głupia nie zauważyłam, że w jego skóład wchodzi mój podprogram, w którym zapisałam tekst tłumaczenia... Jak się spostrzegłam, to aż mi temperatura podskoczyła...

Przetłumaczyłabym jeszcze raz, ale wczoraj rano musialam wyjechać na tydzien i dziś, z wielkim trudem, udało mi się podłaczyc do sieci i Was odwiedzić na chwilę...
Zdziwicie się-już się steskniłam za forum

a co do 'Kites'-im szybciej, tym lepiej


http://i26.tinypic.com/wuj5tu.jpg

"Kto raz usłyszał głos Azji, innego słuchać nie będzie"

Offline

 
  • Index
  •  » Kites
  •  » Wywiad z Rakeshem Roshanem o Kites

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.czapolsite.pun.pl www.kultura.pun.pl www.la2husaria.pun.pl www.tapetynafona.pun.pl www.espadre.pun.pl